Numerowanie stron od strony 2

Użytkowanie edytora dokumentów
malinkalive
Posty: 1
Rejestracja: czw cze 14, 2012 5:57 pm

Numerowanie stron od strony 2

Post autor: malinkalive »

Witam,
Chciałem ustawić numeracje stron poczynając od strony numer 3 dokumentu tak aby pierwszy i drugi numer strony nie był wyświetlany. Niestety nie udaje mi się numeruje wyświetla numer na pierwszej i drugiej kartce, co jest niepożądane. Ma ktoś jakiś patent jak tego dokonać?
libreoffice 3 Ubuntu 12.04
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Numerowanie stron od strony 2

Post autor: Jan_J »

Patent pierwszy, kanoniczny:
utwórz styl strony "bez numeracji", w organizatorze podaj mu ten sam styl jako następny.
nadaj pierwszej stronie ten właśnie styl.

Dalej masz kilka rozwiązań:
* albo: w miejscu zakończenia strony drugiej wstaw ręczne przełamanie strony ze zmianą stylu na domyślny
* albo: trzecia strona rozpoczyna się od nagłówka rozdziału lub czegoś równie wyrazistego. We właściwościach nagłówka, a w ostateczności anonimowego bloku jaki ma rozpocząć stronę, ustaw przepływ tekstu: przed blokiem wstaw podział strony ze stylem Domyślnie.

Patent drugi, niekanoniczny: dodatek Pagination ułatwia zarządzanie stronami ludziom, którzy uważają OpenOffice'ową filozofię stylów stron za nieoczywistą. http://extensions.openoffice.org/en/project/pagination

Patrz też: http://user.services.openoffice.org/pl/ ... ?f=9&t=275
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
Marek_Sz
Posty: 74
Rejestracja: pn lis 02, 2009 2:04 pm

Re: Numerowanie stron od strony 2

Post autor: Marek_Sz »

Ewentualnie pozostaje jeszcze Format > Title Page (nie wiem dlaczego nie jest to tłumaczone na polski i dlaczego domyślnie występuje w menu Format a nie np. Wstaw, ale nie będę dyskutował). Ta opcja na pewno jest w LO nie wiem jak w OO. Nie wiem też jak działa, bo przyzwyczaiłem się do "tradycyjnego" sposobu wstawiania numeracji, nad którym mogę zapanować :)
LibreOffice 5.0 na Windows 7 [praca] i LibreOffice 5.1 (64 bit) na Windows 7 [dom]
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Numerowanie stron od strony 2

Post autor: quest-88 »

@marek_sz, to jest Format > Strona tytułowa. Na pewno jest po polsku, bo sam to tłumaczyłem.

I ta opcja jest tylko w LibreOffice. Przynajmniej na razie.
Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
Marek_Sz
Posty: 74
Rejestracja: pn lis 02, 2009 2:04 pm

Re: Numerowanie stron od strony 2

Post autor: Marek_Sz »

@quest-88, na moim "pracowym" LO 3.5.3.2 niestety nadal jest w wersji angielskiej. Sprawdzę w domu na nowszej wersji i dam znać co i jak (na priva żeby nie zaśmiecać wątku). Z innych ciekawostek to w oknie dialogowym strony na zakładce "Strona" w miejscu, gdzie wskazuje się wyrównanie wierszy ta opcja nazywa się "Rejestracja-autentyczna" (można się nie rozeznać o co chodzi).
LibreOffice 5.0 na Windows 7 [praca] i LibreOffice 5.1 (64 bit) na Windows 7 [dom]
nobody13
Posty: 10
Rejestracja: czw maja 16, 2013 4:06 pm

Re: Numerowanie stron od strony 2

Post autor: nobody13 »

W jaki sposób mogę ponumerować strony tylko parzyste?
Raknor
Posty: 509
Rejestracja: pt lut 19, 2010 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Numerowanie stron od strony 2

Post autor: Raknor »

Wstawiasz stopkę dla stron lewych, wstawiasz pole z numerem strony i to wszystko.
W załączniku demo.
Załączniki
demo.odt
(9.23 KiB) Pobrany 1308 razy
LibreOffice 5.1.6 (64bit)
Kubuntu 16.04 (64bit)
Wszelkie uwagi lub chęć udziału przy polonizacji LibreOffice proszę kierować na adres: pol_lo at pro.wp.pl
Minio
Posty: 323
Rejestracja: śr sie 01, 2012 1:48 am
Lokalizacja: (Poznań|Dziwnów), Polska

Re: Numerowanie stron od strony 2

Post autor: Minio »

nobody13 pisze:W jaki sposób mogę ponumerować strony tylko parzyste?
Co to znaczy?

Chcesz pokazywać numer strony jedynie na parzystych (czyli nieparzyste są wliczane do numeracji, ale nie mają pokazanego numeru)?
Czy chcesz numerować strony jedynie parzyste (czyli pierwsza parzysta ma numer 1; następna nieparzysta nie ma wcale numeru, kolejna parzysta ma numer 2; nieparzysta nie ma numeru, parzysta ma nr 3 itd.)?
Mój blog o używaniu LibreOffice
LibreOffice 4.2.6, Debian testing amd64
martaposty1
Posty: 12
Rejestracja: wt lip 02, 2013 2:20 pm

Re: Numerowanie stron od strony 2

Post autor: martaposty1 »

Numerowanie stron parzystych to numerowanie stron lewych dokumentu, czyli stopka tylko dla stron lewych i pole z numerem strony. Strona 1 nie będzie znumerowana, na drugiej będzie 2, trzecia znów bez numeracji, na czwartej 4, itd.
Spójrz praw­dzie w oczy i po­wiedz, że to kłamstwo...
ODPOWIEDZ