[SOLVED] Pozioma strona

Użytkowanie edytora dokumentów
bart
Posty: 2
Rejestracja: pn cze 01, 2009 7:57 pm

[SOLVED] Pozioma strona

Post autor: bart »

Witam

Czy może wiecie jak zrobić aby w dokumencie pisanym głowie w pionowej orientacji jedną lub więcej stron pozimych?
Przy zmianie w menu zmienia zmienia się cały dokumęt.

Bart
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pozioma strona

Post autor: Jan_J »

Wiemy.
Strony we Writerze są w całości zarządzane przez style strony. Jest to bardzo logiczne podejście, ale trzeba się do niego przyzwyczaić. Jeżeli łamanie strony jest wymuszone (Wstaw/Podział/Strony albo przez Style akapitu, zakładka Przepływ), to można wymusić styl następnej strony za pomocą opcji w ww dialogach. Jeżeli łamanie jest automatyczne, to następna strona otrzymuje styl opisany w Style strony/<styl bieżącej strony>/Organizator/Następny styl.
Można tym sposobem całkiem zgrabnie stworzyć szkielet nawet sporego dokumentu.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
KLAPEK
Posty: 18
Rejestracja: pn cze 01, 2009 8:31 pm

Re: Pozioma strona

Post autor: KLAPEK »

Przed chwilą zasiadłem przed Writerem i w 5 minut udało mi się to zrobić :)

A zatem:
1. F11 (Format > Style i formatowanie <klik)
2. w okienku Style i formatowanie zaznacz styl Domyślny i kliknij na Nowy styl z zaznaczenia
3. wpisz nazwę Strona pozioma i OK
4. kliknij nowy styl PPM i wybierz Modyfikuj...
5. zmień orientację strony na poziomą i OK.
6. powtórz krok 3-5 z tym wyjątkiem iż tworzysz Strona pionowa i orientację pionową wybierasz.
7. gdy zakończysz pisać kartki w orientacji pionowej > Wstaw > Podział ręczny... > Podział strony i w polu wyboru Styl wybierasz Strona pozioma
8. piszesz tyle stron poziomo ile potrzebujesz, a następnie > Wstaw > Podział ręczny... > Podział strony i w polu wyboru Styl wybierasz Strona pionowa
9. następne kartki są w znowu orientacji pionowej

Miłego pisania ;)

---
Widzę, że za długo pisałem i już została udzielona odpowiedź - prawdziwy ekspres ;)
OOo / LO | GNU/Linux: Slackware ∙ Salix ∙ Manjaro ∙ Mint
bart
Posty: 2
Rejestracja: pn cze 01, 2009 7:57 pm

Re: Pozioma strona

Post autor: bart »

Dzięki pięknie działa.

bart
Zablokowany