Nie akceptuje Javy - JDK 6u14

Instalacja, konfiguracja i uruchamianie w systemach Windows
KrzysztofKamil
Posty: 2
Rejestracja: pn cze 08, 2009 12:50 am

Nie akceptuje Javy - JDK 6u14

Post autor: KrzysztofKamil »

Zrobiłem dziś niedzielny format.
Wrzuciłem JDK w ostatniej wersji, a następnie OO 3. Zonka zaliczyłem przy próbie instalacji rozszerzeń, wyskoczył błąd "Could not create Java implementation problem."
Próbowałem rozwiązań podanych w Siecie, ale nie miały szansy pomóc. Okazuję się, że OO nie chce zaakceptować mojego JRE. Okno, w którym powinna znajdować się moja wersja - w Narzędzia/Opcje/OpenOffice3.org/Java jest puste. Na każdą próbę dodania ścieżki JRE dostaję info "Wskazany folder nie zawiera środowiska Java".

Wiecie, o co może chodzić?

System: VIsta SP2 x64 Business
Java: 6u14 x64
Awatar użytkownika
mellonedain
Posty: 48
Rejestracja: pn maja 25, 2009 8:49 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Nie akceptuje Javy - JDK 6u14

Post autor: mellonedain »

JDK: Jav Development Kit ? A jaką ścieżkępróbujesz dodać? W podkaralogu 'jre' powinna znajdować się wirtualna maszyna, która jest do tego potrzebna.

Tak na marginesie. OOo wymaga tylko JRE. U mnie działa na najnowszej wersji, bez problemu. Nie programuję w Javie, ale być może z JDK nie radzi sobie tak dobrze ;)
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Nie akceptuje Javy - JDK 6u14

Post autor: quest-88 »

KrzysztofKamil pisze:Na każdą próbę dodania ścieżki JRE dostaję info "Wskazany folder nie zawiera środowiska Java".
Wyskakuje, bo rzeczywiście podajesz złą ścieżkę.

Prawidłowa dla GNU/Linuksa i Windows:
/usr/lib/jvm/java-6-openjdk/jre
lub
/usr/lib/jvm/java-6-sun-1.6.0.06/jre (oczywiście liczby mogły się zmienić)

C:\Program Files\Java\jre6

Na przyszłość podawaj więcej szczegółów. Link do niesprawdzonego rozwiązania, rodzaj systemu i wpisywaną ścieżkę.
Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
KrzysztofKamil
Posty: 2
Rejestracja: pn cze 08, 2009 12:50 am

Re: Nie akceptuje Javy - JDK 6u14

Post autor: KrzysztofKamil »

Tak, podaję dokładnie tą ścieżkę do JRE i... brak akceptacji.
Niestety JDK jest dla mnie niezbędne.
Ech...
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Nie akceptuje Javy - JDK 6u14

Post autor: quest-88 »

Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
milek_pl
Posty: 12
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:46 pm
Kontakt:

Re: Nie akceptuje Javy - JDK 6u14

Post autor: milek_pl »

Najprostszą metodą jest usunięcie pliku konfiguracyjnego java*.xml w katalogu Dane aplikacji/OpenOffice.org/3 (itd.). OOo co jakiś czas uszkadza ten plik, wystarczy go usunąć i będzie utworzony na nowo.
Koordynator projektu http://pl.openoffice.org
ODPOWIEDZ