LibreOffice 3.5 RC 2

Użytkowanie pakietu jako całości
Jactra
Posty: 257
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 8:51 am

Re: LibreOffice 3.5 RC 2

Post autor: Jactra »

Nie orientujecie się może, czy poprawka, o której jest mowa zdążyła się "dostać" do 3.5 (chodzi mi o tę regresję plików RTF) ?
LibreOffice 5.0.2 /Vista Bussines
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: LibreOffice 3.5 RC 2

Post autor: quest-88 »

Orientujemy się. Na 100% będzie w 3.5.1. Właśnie przed chwilą odebrałem informację od dewelopera wraz z przeprosinami. Wszystko jest w zgłoszonym błędzie.
Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
Jactra
Posty: 257
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 8:51 am

Re: LibreOffice 3.5 RC 2

Post autor: Jactra »

Czyli gdzieś mniej więcej za miesiąc. Jak na razie "siedzę" na 3.4.5 - miesiąc co nie długo, można poczekać.

Quest-88 wielkie dzięki. Jak mogę się odwdzięczyć ?
LibreOffice 5.0.2 /Vista Bussines
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: LibreOffice 3.5 RC 2

Post autor: quest-88 »

Jactra pisze:Czyli gdzieś mniej więcej za miesiąc. Jak na razie "siedzę" na 3.4.5 - miesiąc co nie długo, można poczekać.

Quest-88 wielkie dzięki. Jak mogę się odwdzięczyć ?
Możesz już testować czy nie ma innych regresji. Pliki RTF importuje tak jak tego chcesz.

http://ftp5.gwdg.de/pub/tdf/libreoffice/testing/3.5.1/
Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
Jactra
Posty: 257
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 8:51 am

Re: LibreOffice 3.5 RC 2

Post autor: Jactra »

Właśnie ściągam.
Zobaczymy co i jak.

Kiedy coś się ruszy w końcu z GUI ? Mogli by poprawić estetykę Libre.
LibreOffice 5.0.2 /Vista Bussines
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: LibreOffice 3.5 RC 2

Post autor: quest-88 »

Jactra, i ty Kasjuszu przeciwko mnie?

http://ooblog.pl/files/czapy_wydania.html#1
Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
Jactra
Posty: 257
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 8:51 am

Re: LibreOffice 3.5 RC 2

Post autor: Jactra »

Nie przeciwko.
Niestety. ale z kwestii wyglądu GUI wcześniej OO, a teraz Libre pozostały w tyle. Czas na zmiany. Nawet sama kolorystyka GUI. Bez obrazy dla twórców,ale wygląd GUI jest trochę z lat 90-tych (jak kiedyś MS Office 97).
Świat poszedł do przodu, z estetyką również.
LibreOffice 5.0.2 /Vista Bussines
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: LibreOffice 3.5 RC 2

Post autor: quest-88 »

No i co z tego? To, że wygląda jak "rodem z lat 90" wynika tylko z tego, że jest dobry i sprawdzony, a nie przestarzały. Jeśli coś działa i sprawdza się, to nie ma sensu tego zmieniać. Takie przeglądarki internetowe praktycznie mają niezachwianą strukturę, a ewolucji podlegają tylko poszczególne elementy. I przeważnie nikt nie chce radykalnych zmian interfejsu, a najgłośniej jęczą ludzie, dla których "udoskonalanie" narzędzi jest ważniejsze niż praca wykonywana na nich. Kiedyś w końcu zmienią ten interfejs i jeszcze będziesz płakał i tęsknił za starym, bo nowe zawiodło twoje oczekiwania.

I cały czas powtarzam tę samą rzecz: jeśli "poczucie estetyki" (ja to nazywam upierdliwością) nie pozwala komuś spokojnie pracować na OO.o/LibreOffice, to droga wolna. Wyskakuj koleżko ze swoich stówek i pędź kupić najnowsze wizualne trendsettery.

Ps. żeby zmienić interfejs to trzeba opłacić badaczy od Użyteczności i grafików, którzy narysują świecące się ikony. A ile pieniędzy ty przekazałeś na wolny pakiet biurowy?
Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
Jactra
Posty: 257
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 8:51 am

Re: LibreOffice 3.5 RC 2

Post autor: Jactra »

Nie przebierasz w słowach i osądach jak widzę.
Nie unikniesz tego, że świat się zmienia, estetyka programów również. Czy chcesz tego , czy nie świat ewoluuje i idzie do przodu. Jak chociażby KDE i Gnome, jak chociażby Fedora, Suse, czy Ubuntu.
Jasne na początku jest (powiedzmy) szok - dla jednych większy, dla innych mniejszy. A potem .... wszystko nowe staje się normą. Czy Tobie się to podoba, czy nie.
Ale ok.
LibreOffice 5.0.2 /Vista Bussines
Jactra
Posty: 257
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 8:51 am

Re: LibreOffice 3.5 RC 2

Post autor: Jactra »

Przepraszam, że dopiero teraz, ale brak czasu (akurat gorący okres w zawodzie).

Regresja poprawiona, jest nawet lepiej niż było w 3.4.5.
Innych błędów jak na razie nie zauważyłem. Jest ok (jak dla mnie).
LibreOffice 5.0.2 /Vista Bussines
ODPOWIEDZ