Hiba -> fejlesztőknek

Táblázatkezelő
kalmarr
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2009. február 9., hétfő 13:39

Hiba -> fejlesztőknek

Hozzászólás Szerző: kalmarr »

Sziasztok!

Nem tudom, hogyan lehetne eljuttatni kérésemet a fejlesztők felé, de találtam egy "calc" hibát a programban, ami viszonylag "komolynak" mondható.

Hiba a következő:
Ha szeretnék egy teljes oszlopot, vagy formátumot másolni. Úgy, hogy kijelölöm a teljes oszlopot "pl: A1:A65536", akkor nagyon sokat dolgozik a gép (lefagyás közeli állapotba kerül 99%-osan terheli a procit).
Hiba oka szerintem:
Véleményem szerint a teljes tartalmat akarja másolni, és nem veszi figyelembe, hogy a cellák 99% nem tartalmaz adatot, vagy formázást, azaz felesleges munkát végez. Viszont, ha csak azt jelölöm ki, amit másolni szeretnék a feladattal, nagyon gyorsan megbirkózik a feladattal.

Környezet:
-WinXP+SP3
-Openoffice 3.0.1.


Bízom benne a hibaészlelésével és megosztásával tudtam segíteni a fejlesztésen!

Üdv.

KALMI
Ms Windows XP • 3.0.X • Ms Windows XP
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hiba -> fejlesztőknek

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!

Nem vagyok fejlesztő, tehát konkrét segítséget nem tudok nyújtani, de mivel én is gyakran használom a Calc-ot, érdekelt a dolog. Kipróbáltam egy "kitenyésztett" fájlon (kb. 3000 sor, 6 oszlop számokkal, alapműveletekkel) Egy pillanat alatt átmásolja a teljes kijelölt oszlopot. (nálam: OOo3.0, WinXp-SP3.) Nem hinném, hogy a 3.0.1 ennyit romlott volna, bár szoftvernél ezt sosem lehet tudni. :)
Jobban körül kellene írnod miket (milyen típusú számításokat, formázásokat és mennyi adatot) tartalmaz a fájl (ha közzétehető, akkor mellékelhetnéd valamilyen módon): ez biztosan sokat segítene a tőlem hozzáértőbbeknek.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zizi64 2009. május 26., kedd 18:21-kor.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Kami
Önkéntesek
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2008. február 20., szerda 23:12
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hiba -> fejlesztőknek

Hozzászólás Szerző: Kami »

Vannak sajnos ilyen hibák. Eike, az egyik Calc fejlesztő elkezdte ezeket felszámolni.
http://blogs.sun.com/GullFOSS/entry/wor ... ottlenecks

http://wiki.services.openoffice.org/wik ... e/Planning
alapján érdemes lenne a tesztfájllal együtt egy hibajegyet felvenned, és felhívni rá Eike figyelmét. Előbb-utóbb sorra kerül a te problémád is.

http://wiki.services.openoffice.org/wik ... erformance
NaSa
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2009. szeptember 25., péntek 11:36

Re: Hiba -> fejlesztőknek

Hozzászólás Szerző: NaSa »

Sziasztok!

Nálam is hasonló a gond, de már a 3.1.0 verziót wn XP/sp3 al használva is!
a hivatkozott linken csak 2008-as adatokat találtam.
napokban tértem át win office-röl, de az áttérés nem megy könnyen!
általában nagy táblákat használok, de itt még a relatíve kis tábláknál is gond van (15 oszlop-5250 sor)
ha itt agy keresési függvény után kivágom azt az oszlopot, majd csak értéket vissza illesztem, utána erre rá rendezek, még egyszer nem történt meg, hogy ne akadjon ki!
Bár itt nem kifagy, csak egyszerűen eltűnik, bezáródik a program, majd újraindításkor, automatikus helyreállítással indit.
már próbáltam a beállításokban a memória méretet felvettem 2 Mb ről, 256 ra, (ez a maximum) de ez sem segített!
Bár már töltöm a legújabb verziót, de nem akarom elhinni hogy sok sok ezernyi felhasználó mind kis táblázatokat, kevés művelettel használna!
A rendes munka pedig 60.000 soros 40-50 oszlopos adatokkal, rengeteg Vlookup al történne! Ez nem fog menni?

üdv NaSa
OpenOffice 3.1 a Windows XP
Válasz küldése