Nyomtatás etikett címkére Writerből adatbázis alapján

Szövegszerkesztő
fat spider
Önkéntesek
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2010. május 17., hétfő 14:15
Tartózkodási hely: Debrecen

Nyomtatás etikett címkére Writerből adatbázis alapján

Hozzászólás Szerző: fat spider »

Nekem boríték etikett címkék nyomtatása (Apli etikett, de nem látom a típust, ki lehet választani? Mármint, az aplin belüli típust...) lenne a feladat egy .xls adatbázisból! Arra mi a megoldás? Mert valami Bibliography dolog jön elő, nem látom, hol lehet hozzárendelni a saját adatbázisomat, amiben a címkére kerülő adatok vannak....

Megtaláltam (...) az Apli típusokat, az már ok! :-)

És, hogy fokozzam a dolgot, jó lenne ha ebből az adatbázisból "dolgozna" a postai feladóvevény, ami letöltöttem az OpenOffice-hez! :-)

Zizi64: leválasztottam a témát, ez már nem nem kapcsolódik az eredeti témához, és ráadásul az "Megoldva" jelölésű volt már: kevesen fognak ott segíteni, mert meg se nézik, hogy valaki még hozzá írt egy újabb kérdést...
Összevontam, és a biztonság kedvéért a Te hozzászólásaid nagy részét ide másoltam.
Win 10, LibO verzió: 7.2.0.4 (x64)
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nyomtatás etikett címkére Writerből adatbázis alapján

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!
Nekem boríték etikett címkék nyomtatása (...) lenne a feladat egy .xls adatbázisból!
Az adatbázis kezeléshez semmit se értek. Csak "mellébeszélős" javaslatokat tudok adni.
Az .xls fájt .ods fájlba konvertálnám a helyedben.
Ahhoz, hogy a "táblázatod" adatbázisként használható legyen, regisztrálni kell azt az adatbázisok közé (ne tőlem kérdezd: hogyan?) Mint ahogy a körlevél készítésnél is valahogy úgy kell eljárni. (Címzett, cím, irányítószám, stb. automatikusan jön az adatbázisból) Arról biztosan találsz valamit a súgóban, vagy egyéb leírásokban.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
fat spider
Önkéntesek
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2010. május 17., hétfő 14:15
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Nyomtatás etikett címkére Writerből adatbázis alapján

Hozzászólás Szerző: fat spider »

Megcsináltam a "regisztrálást", rájöttem hogyan kell, de sajnos nem tudom "összefésülni" az adatbázist és a szöveget. Nem találom sehol, hol lehet...Azaz találtam egy részt, a képen látható, DE SEMMI SEM TÖRTÉNIK...! :-(

Nagyon fontos lenne, naponta kb 30-5 db körlevelet kell kiküldeni, naponta változó címekkel, nevekkel...

Kép
Win 10, LibO verzió: 7.2.0.4 (x64)
antiuhu
Önkéntesek
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2008. február 28., csütörtök 23:44

Re: Nyomtatás etikett címkére Writerből adatbázis alapján

Hozzászólás Szerző: antiuhu »

Üdv!

A választ Te magad fogalmaztad meg:
"sajnos nem tudom "összefésülni" az adatbázist és a szöveget."
"Nagyon fontos lenne, naponta kb 30-5 db körlevelet kell kiküldeni, naponta változó címekkel, nevekkel..."
Tehát neked a körlevélre van szükséged. Mégpedig úgy, hogy egy Excel táblát használsz forrásként.

1.) Regisztráld adatbázisként a táblázatot!
- Fájl/Új adatbázis.
- Kapcsolódás létező adatbázishoz.
- Az előző alatt a legördülő menüből válaszd ki az Munkafüzetet, majd "Tovább gomb".
- Tallózd be a fájlt, majd "Tovább".
- Az utolsó oldalon legyen pipa a "Igen, regisztrálom az adatbázis" opciónál (a többinél nem szükséges).
Amennyiben elfelejtetted regisztrálni, úgy a következő módon megteheted (lehet még menüből is, de én ezt szeretem)
- Nyomj egy F4-t! A megjelenő ablakban - ahol a bibliography látszik - jobb klikk "regisztrált adatbázisok".
- A megjelenő ablakban "Új...", majd a megjelenő ablakban "Tallózás" opciót válaszd ki.
- Keresd meg az odb fájlt, adj neki nevet és ok.

2.) Add meg a hivatkozott mezőket!
- Beszúrás/Mezők/Egyéb mezők... (vagy Ctrl+F2), "Adatbázis" fül.
A megjelenő ablakban tudjuk definiálni, hogy milyen mezőt kívánunk beszúrni.

3.) Körlevelek készítése.
- Eszközök/Körlevéltündér. Ez végigvezet a folyamaton. nem túl bonyolult.

Anti
fat spider
Önkéntesek
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2010. május 17., hétfő 14:15
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Nyomtatás etikett címkére Writerből adatbázis alapján

Hozzászólás Szerző: fat spider »

Köszi, a válaszod segített, annak alapján most már sikerült elkészítenem...

SOKAT segítettél :-)
Win 10, LibO verzió: 7.2.0.4 (x64)
fat spider
Önkéntesek
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2010. május 17., hétfő 14:15
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Nyomtatás etikett címkére Writerből adatbázis alapján

Hozzászólás Szerző: fat spider »

antiuhu írta:Üdv!

A választ Te magad fogalmaztad meg:
"sajnos nem tudom "összefésülni" az adatbázist és a szöveget."
"Nagyon fontos lenne, naponta kb 30-5 db körlevelet kell kiküldeni, naponta változó címekkel, nevekkel..."
Tehát neked a körlevélre van szükséged. Mégpedig úgy, hogy egy Excel táblát használsz forrásként.

1.) Regisztráld adatbázisként a táblázatot!
- Fájl/Új adatbázis.
- Kapcsolódás létező adatbázishoz.
- Az előző alatt a legördülő menüből válaszd ki az Munkafüzetet, majd "Tovább gomb".
- Tallózd be a fájlt, majd "Tovább".
- Az utolsó oldalon legyen pipa a "Igen, regisztrálom az adatbázis" opciónál (a többinél nem szükséges).
Amennyiben elfelejtetted regisztrálni, úgy a következő módon megteheted (lehet még menüből is, de én ezt szeretem)
- Nyomj egy F4-t! A megjelenő ablakban - ahol a bibliography látszik - jobb klikk "regisztrált adatbázisok".
- A megjelenő ablakban "Új...", majd a megjelenő ablakban "Tallózás" opciót válaszd ki.
- Keresd meg az odb fájlt, adj neki nevet és ok.

2.) Add meg a hivatkozott mezőket!
- Beszúrás/Mezők/Egyéb mezők... (vagy Ctrl+F2), "Adatbázis" fül.
A megjelenő ablakban tudjuk definiálni, hogy milyen mezőt kívánunk beszúrni.

3.) Körlevelek készítése.
- Eszközök/Körlevéltündér. Ez végigvezet a folyamaton. nem túl bonyolult.

Anti

Ugye nem kell minden alkalommal ezt elkövetnem, ha az adatbázis neve marad, az adatbázis (pl. xls) tartalma naponta változik, a levél állandó, csak a fejléc változik (a változók), azzal az adattal, adatokkal, amelyek az adatbázisban lesznek. Naponta kb 20-50 friss, új adat. Hogy lehet ezt egyszerűbbé tenni, mert nem én hanem egy titkárnő fogja mindezt végigcsinálni?
Win 10, LibO verzió: 7.2.0.4 (x64)
fat spider
Önkéntesek
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2010. május 17., hétfő 14:15
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Nyomtatás etikett címkére Writerből adatbázis alapján

Hozzászólás Szerző: fat spider »

Antiuhu!

Ismét köszönöm a segítségedet, annak a fentebb található leírásnak köszönhetően, már nem jelent problémát a körlevelek tömeges "gyártása"! :-)
Win 10, LibO verzió: 7.2.0.4 (x64)
antiuhu
Önkéntesek
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2008. február 28., csütörtök 23:44

Re: Nyomtatás etikett címkére Writerből adatbázis alapján

Hozzászólás Szerző: antiuhu »

Üdv!

Természetesen nem kell mindig végrehajtani a fent említett sort. Csak a 3. pontot.
Néhány praktikus tanács:
- Excel táblát így nem tudod módosítani OOo-ból (F4, adatforrások részénél), csak Excelben (ugyanez igaz, ha Calc táblát használsz). Tehát az elkészített adatbázisfájl csak olvasható/lekérdezhető adatbázisként funkcionál.
- Amennyiben lehetséges úgy célszerű az Excelben levő "adatbázist" áttenni Base-ba, vagy más adatbázis kezelőbe. Mondjuk itt figyelembe kell venni, hogy a Base alapvetően egyfelhasználós adatbázis. (Mysql, accest stb. még nem használtam így arról nem tudok véleményt mondani.)
- Ha az Excel tábla frissült, akkor újra kell indítani az OOo-t, hogy ott is lásd a változásokat (Base esetén nem, valamint ott új rekordokat is hozzá lehet adni).

Egyelőre ennyi.

Anti
Válasz küldése