Külső adatforrásból dokumentumsablon megnyitás

Szövegszerkesztő
Gyuri
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2009. november 16., hétfő 20:21

Külső adatforrásból dokumentumsablon megnyitás

Hozzászólás Szerző: Gyuri »

Üdvözletem!

Több, adatbázisok kezelésén nyugvó szofvernél látni, hogy a programban előállított adatokat egy WORD sablonba exportálja. Hasonlatosan a körlevél funkcióhoz. Nem ismerem ennek a technikának a lényegét, és azt sem, hogy Ooo-ban van-e lehetőség egy külső programból meghívni az Writer-t, ami tehát betölti a kívánt dokumentumsablont, és annak mezőibe betölti a külső programból áthozott adatokat. (Körlevél funkcióját jól ismerem, abból elő tudom állítani a kívánt szöveges állományt, csak nem tudom van-e egyszerűbb, "autómatizálhatóbb" módszer egy külső adattábla adataihoz.)

Üdv.:
Gyuri
OpenOffice 3.1 a Windows Vista
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Külső adatforrásból dokumentumsablon megnyitás

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

Több, adatbázisok kezelésén nyugvó szofvernél látni, hogy a programban előállított adatokat egy WORD sablonba exportálja. Hasonlatosan a körlevél funkcióhoz
A szoftver fejlesztők tehetnek érte, hogy legyen ODF export, ez nem az OOo-tól függ alapvetően.
(Körlevél funkcióját jól ismerem, abból elő tudom állítani a kívánt szöveges állományt, csak nem tudom van-e egyszerűbb, "autómatizálhatóbb" módszer egy külső adattábla adataihoz.)
OOo oldalról nincs.
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
Gyuri
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2009. november 16., hétfő 20:21

Re: Külső adatforrásból dokumentumsablon megnyitás

Hozzászólás Szerző: Gyuri »

Értem. Köszönöm szépen a hozzászólást, a segítséget. Próbáltam korábban több helyről is információt gyűjteni a témáról, de nem jártam sikerrel, marad akkor a körlevél funkció. Még egyszer is köszönöm.

Üdv.:
Gyuri
OpenOffice 3.1 a Windows Vista
Válasz küldése