Calc táblázat adatai Writerbe

Szövegszerkesztő
santee
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2009. május 7., csütörtök 14:02

Calc táblázat adatai Writerbe

Hozzászólás Szerző: santee »

Sziasztok!

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy adott egy táblázatom calcban azt átviszem writerbe (irányított beillesztés - html) majd ezt szépen véglegesre formázgatom stb, ezek után a calcban egy hét múlva ugyan ennek a táblázatnak az értékeit, adatait módosítom és ezeket a módosított értékeket be akarom másolni a writer táblázatomba de az istennek nem akarja a dolgot (egy cellába másolja az összes calc cellát, bármilyen irányított beillesztést is válasszak), dde kapcsolat azért nem jó mert ott nem lehet használni cellaösszevonásokat (nem néz ki jól a táblázatom) igaz ebben az esetben frissülne az adat (writerben).
A lényeg az lenne hogy egy ctrl+c majd egy ctrl+v vel meg tudjam oldani a writer táblázatomban lévő adatok módosítását. Az a fura, hogy writerből visszafelé működik a dolog.
Segítsetek légyszi milyen egyéb megoldás lehetséges.
Ms Windows XP • 3.0.X • Ms Windows XP
Avatar
brtkr
Önkéntesek
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2008. október 6., hétfő 14:32
Kapcsolat:

Re: Calc táblázat adatai Writerbe

Hozzászólás Szerző: brtkr »

Én így csinálnám.
1. Megcsinálom a táblázatot Calc-ban.
2. Kijelölöm a tartományt és Ctrl+C.
3. Nyitok egy üres dokut Writerben.
4. Nyomok egy Ctrl+V-t.
5. A táblázatcellákat bemásolja beágyazva.
A formázott (színezett) cellák formázva fognak megjelenni. Ez a beillesztés ugyanaz, mint az Irányított beillesztés calc8 pontja.

Az összevont cellák is működnek.

Nem tudom hogy vagy vele, de nálam még a csatolás is működik.
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Calc táblázat adatai Writerbe

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!

Próbáld meg a normál CtrlC-CtrlV beillesztést már a kijelölt táblázatrész beillesztéséhez is!
Jelen esetben ez azonos az "irányított beillesztés->calc8" paranccsal.
Ekkor a kijelölt táblázatrész jelenik csak meg a Writer dokumentumban (a cellarácsok nem látszanak, saját keretet kell használnod, ha szükséged van rá). Az újabb tartalom beillesztése előtt kétszer belekattintasz a Writer-ben már meglévő táblázatba. Ekkor az - nem tudom a helyes megnevezést, de talán: - beágyazott Calc dokumentumként nyílik meg, és beillesztheted ugyanarra a területre az új tartalmat. A megnyílt kis ablak csak addig mutatja az eredetileg beillesztett területet, amíg a gördítősávokkal, vagy az ablak méretezésével a nézetet nem módosítod (el nem rontod).

...Na, mire beírtam, brtkr is válaszolt...

Talán a csatolmány ad egy kis plusz segítséget...
Csatolmányok
Táblázat_beillesztése.jpg
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zizi64 2009. május 26., kedd 18:57-kor.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
santee
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2009. május 7., csütörtök 14:02

Re: Calc táblázat adatai Writerbe

Hozzászólás Szerző: santee »

Akkor felteszem másképpen a kérdést, hogy lehet a calc celláinak értékét átmásolni a writer táblázat celláiba?

Pont azért lenne lényeges mert már a táblázat a writerben sablonnal, és egyéb megoldásokkal már formázva van és a táblázat mérete is adott hasábszélességű. Így viszont nem tudom sablonnal formázni writerben.

Előre is köszi
Ms Windows XP • 3.0.X • Ms Windows XP
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Calc táblázat adatai Writerbe

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!

kezdem érteni...

Talán így jó lehet (lásd a csatolmányokat):

Az 1. megoldás primitív, egyszerűen kivitelezhető, de később sok munkád lesz vele...
A másodikkal a megvalósításkor lesz több munka, de később frissül egy pillanat alatt...
Csatolmányok
Két megoldás
Két megoldás
A DDE kapcsolat megvalósítása
A DDE kapcsolat megvalósítása
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zizi64 2009. május 26., kedd 18:57-kor.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
santee
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2009. május 7., csütörtök 14:02

Re: Calc táblázat adatai Writerbe

Hozzászólás Szerző: santee »

Köszi pont erre gondoltam!

Az első változat tényleg felejtős, az az alapvető probléma, hogy ebből egy kiadvány lesz a végén amit a kollégák szerkesztenek és havi adatokat tartalmaz különböző témákban (vagy 30 táblázat/szám), eddig dde kapcsolattal oldottuk meg a dolgokat csak ott az a bajom, hogy nem lehet a calc fájlban cellákat összevonni meg sortörést alkalmazni mert a writerbe beillesztve „szétesik” az egész.
Az újabb kérdésem: dde kapcsolattal csak így oldható meg (ha cellákra hivatkozva van a dde), hogy a táblázat (writerbe átemelve) tartalmazhasson cellaösszevonásokat?
Ms Windows XP • 3.0.X • Ms Windows XP
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Calc táblázat adatai Writerbe

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!

A DDE kapcsolat - egyrészt régi találmány, ezért Unicode alapon nem is nagyon működik: őű betűk hullámos ékezettel mennek át - másrészt tudtommal alapvetően adatkapcsolat, és ezért a formátum parancsok nem mennek át vele. A cellán belüli soremelés pedig szerintem formátum parancsnak mondható inkább.

Akkor térjünk vissza a legelső ajánlatomhoz: CtrlC-CtrlV segítségével beágyazod a megfelelőre FORMÁZOTT tábla részletet a Writerbe, majd kétszer belekattintva sima hivatkozással (='file:///D:/Dokumentumok/Calc-Writer.ods'#$Munkalap3.A1) átvihető a sortöréses cellatartalom is.
És frissül is.
!!! (Mintha rémlene, hogy az ékezetes betűket tartalmazó elérési útvonal nem működött volna nekem helyesen) !!!

Eddig tart a tudásom, több ötletem nincs.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zizi64 2009. május 26., kedd 18:58-kor.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
santee
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2009. május 7., csütörtök 14:02

Re: Calc táblázat adatai Writerbe

Hozzászólás Szerző: santee »

Köszönöm Mindenkinek a segítséget!!!

Zizi64, szerintem ezen a vonalon indulunk tovább:)

Még egyszer köszönöm!!!!
Ms Windows XP • 3.0.X • Ms Windows XP
sityu
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2011. július 13., szerda 2:13

Re: Calc táblázat adatai Writerbe

Hozzászólás Szerző: sityu »

Zizi64 írta:Üdv!
Akkor térjünk vissza a legelső ajánlatomhoz: CtrlC-CtrlV segítségével beágyazod a megfelelőre FORMÁZOTT tábla részletet a Writerbe, majd kétszer belekattintva sima hivatkozással (='file:///D:/Dokumentumok/Calc-Writer.ods'#$Munkalap3.A1) átvihető a sortöréses cellatartalom is.
Kedves Tibor!

Ha kétszer belekattintok, akkor elkezdi szerkeszteni a táblázatot (természetesen nem az eredetit). Hova és hogy vihető át sima hivatkozással? Pontosabban: hol adhatom meg a cellatartomány-hivatkozást?

Igazából én most kezdek átállni openoffice-ra (meg LibreOffice-ra), de a kezdeti örömök után elég nyögvenyelőssé kezd válni.
Ugyanis több, mint egy évtizeden keresztül használtam az msoffice-ot a következőképpen (építészeti műleírásokat írok):
A wordbe speciális beillesztéssel (jellemzően html formátummal - mert az hosszabb exceles listák esetén lehetővé teszi a táblázat tördelését) csatolni lehetett excel cellatartományokat. Amik aztán, lévén csatolt fájlok, szépen frissültek az eredeti fájlnak megfelelően. S ennek megvolt az a jó tulajdonsága, hogy a 'csatolások' menüpontban újra lehetett csatolni a táblázatokat.
Miközben ezt írom, próbálgattam a lehetőségeket és rátaláltam a dde-s csatolásra: úgy tűnik, hogy ez még jobb is, mint az ms megoldás, mert bár összevont cellákat nem ismer, de a beillesztett dde-tartalmú cellákat bárhogy lehet formázni, s a formázásokat nem is felejti el a frissítéskor.
Egyetlen probléma van csak vele: nekem szokott olyan lenni, hogy bizonyos szakaszcím sorok sokkal hosszabbak, mint a tartalmi sorok cellái (akár 3-4 oszlop szélességűek, ráadásul amiből az első kettő kimondottan keskeny), s az ilyen esetben a hosszú sor be akar zsúfolódni az első keskeny cellába. Persze megoldás, ha ezeket a szakaszcím sorokat külön dde-cellákként illesztem be, de akkor meg elvész a megoldás eleganciája, meghát eleve nehézkessé kezd válni, hátha még az eredeti fájlban megváltozik a szakaszcímek közti sorok száma. Ami gyakran előfordul, ugyanis ezek a táblázatok általában helyiséglisták, amik helyiségkategóriánként vannak összegezve (ezek a szakaszcím sorok), s az sokszor előfordul, hogy egy projekten belül is megváltozik a helyiségek száma. S akkor még nem beszéltem arról, hogy egy ilyen jól bevált, beállított műleírást sablonként is kellene használni.

S ha már belevágtam, megkérdezném a másikat is:
Az eredeti word fájljaimban felhasználói adatmezőkkel oldottam meg a szövegben sokszor szereplő adatok bevitelét (a fájl/adatok menüpontban szépen meg lehetett adni a terv adatait, ami aztán szépen frissült a fájlban).
Az átállással a következő a gondom: az eredeti doc fájlokat megnyitva, az openoffice gond nélkül behozza 'egyéni tulajdonságok'-ként a mezőket, s jól is működik, de a beillesztett táblázatokból semmi sem jelenik meg.
A LibreOffice viszont teljesen jól megjeleníti a beillesztett táblázatokat; igazándiból 'mező'-ként, de nem találtam meg, hogy hol lehetne frissíteni - nem aktív a "szerkesztés/hivatkozások" menüpont (de legalább ott vannak). Ellenben az 'egyéni tulajdonságok' mezőket benyeli: megjeleníti ugyan (megfelelő mezőnevekkel és tartalommal), de a módosítási lehetőséget nem találtam.
Szóval most a régi fájljaim használata elég nehézkes, egyik szoftver sem tud megfelelő verziót előállítani, ide-oda kell barkácsolni.

A kérdés tehát, hogy van-e ötleted: rávehető-e az openoffice arra, hogy beolvassa a csatolt táblázatokat (mégha nem is csatoltként)? Vagy a Libre arra, hogy lássa a felhasználói adatmezőket?

Hála és köszönet, ha válaszolsz!
LibreOffice 3.4.3 win7 64bit ultimate
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Calc táblázat adatai Writerbe

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!
Ha kétszer belekattintok, akkor elkezdi szerkeszteni a táblázatot (természetesen nem az eredetit). Hova és hogy vihető át sima hivatkozással? Pontosabban: hol adhatom meg a cellatartomány-hivatkozást?
Jól csinálod, valóban szerkeszteni kell a cellákat: bele kell írni a hivatkozást (képletként)

(A többihez nagyon fáradt vagyok ma. Majd holnap...)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
sityu
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2011. július 13., szerda 2:13

Re: Calc táblázat adatai Writerbe

Hozzászólás Szerző: sityu »

Nem is gondoltam, hogy a beillesztett táblázatba lehet működő hivatkozásokat írni.

Ez egészen használhatónak tűnik.

Két gondom van csak:
1) az üres cellák 0 értékkel jelennek meg;
2) a táblázat maximális mérete a lap mérete (nem tud átfolyni a következő oldalra).
LibreOffice 3.4.3 win7 64bit ultimate
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Calc táblázat adatai Writerbe

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Nem is gondoltam, hogy a beillesztett táblázatba lehet működő hivatkozásokat írni.
A beillesztett táblázat az (azt hiszem) egy teljes értékű Calc tábla.
1) az üres cellák 0 értékkel jelennek meg;
megoldási javaslatok:
1.: ne hivatkozz üres cellára,
2.: feltételvizsgálattal valószínűleg kiküszöbölhető a probléma, de sajnos amiket kipróbáltam: "IF...ISBLANK()", "IF...=0" nekem nem működtek. (magyarul: nem tudok megoldást, én is csak próbálkozok.)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
sityu
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2011. július 13., szerda 2:13

Re: Calc táblázat adatai Writerbe

Hozzászólás Szerző: sityu »

Zizi64 írta:A beillesztett táblázat az (azt hiszem) egy teljes értékű Calc tábla.
igen, úgy tűnik; kellemes meglepetés
Zizi64 írta:
1) az üres cellák 0 értékkel jelennek meg;
megoldási javaslatok:
1.: ne hivatkozz üres cellára,
2.: feltételvizsgálattal valószínűleg kiküszöbölhető a probléma, de sajnos amiket kipróbáltam: "IF...ISBLANK()", "IF...=0" nekem nem működtek. (magyarul: nem tudok megoldást, én is csak próbálkozok.)
re 1.: macerás kikerülgetni
re 2.: én is valami ilyesmire gondoltam (excelben szoktam ilyesfajta - meg mégilyenebb - képletcsodákat fabrikálni; múltkor pl. csináltam "szám"-számból szöveges számot generáló cellakupacot)

Bár a tördelés hiánya miatt mégiscsak az lenne a legjobb, ha lehetne html formátumú csatolt beillesztést csinálni (a wordben ez hibátlan megoldást nyújt). Esetleg valami okos 'mező'-ként?...
LibreOffice 3.4.3 win7 64bit ultimate
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Calc táblázat adatai Writerbe

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Bár a tördelés hiánya miatt mégiscsak az lenne a legjobb, ha lehetne html formátumú csatolt beillesztést csinálni (a wordben ez hibátlan megoldást nyújt). Esetleg valami okos 'mező'-ként?...
Állj, állj! Nálam ezzel a hivatkozásos megoldással a Calc dokumentum celláján belül Ctrl-Enterrel több sorba tördelt szöveg a Writerben is több sorosan jelenik meg a hivatkozás eredményeként. Nálad nem?
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
sityu
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2011. július 13., szerda 2:13

Re: Calc táblázat adatai Writerbe

Hozzászólás Szerző: sityu »

A cellában valószínűleg lehet több soros szöveg, most nem néztem; de én nem erre gondoltam, hanem arra, hogy nagy méretű a táblázat (sok sorból áll), és emiatt kell több lapra tördelődnie.

Egyébként most frissítettem libreoffice 3.4.3-ra.
Javult a szoftver:
-a korábban worddel készült doksit még pontosabban nyitja meg.
--Most már átjönnek a mezőként használt egyedi dokumentuminformáció rekordok (neveivel, mindennel - korábban ezt csak a 'sima' openoffice tudta).
--úgyszintén megjelennek a korábban html formátumban beillesztett csatolt excel táblák is (gyakorlatilag teljesen pontosan - ugyanúgy, mint a wordben)

Ez utóbbival van a gondom:
-mert bár 'mező'-ként (kérésre árnyalással) jelennek meg, de sehol nem találom a hivatkozás módosításának lehetőségét:
--Szerkesztés/Hivatkozás: inaktív;
--Nézet/Mezőnevek: nincs változás, ugyanúgy a beillesztett tartalmat mutatja (a beillesztett mezőknél természetesen a mezőkódokat);
--Szerkesztés/Mezők: inaktív;
--jobb gombos helyi menü: semmi olyan menüpont, ami hasznos lehet

Egyéb ötlet?
LibreOffice 3.4.3 win7 64bit ultimate
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Calc táblázat adatai Writerbe

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Egyéb ötlet?
Én ilyenkor szoktam megfordítani a dolgot: Nem a táblázatot viszem a Writer-be, hanem a szöveget hozom a Calc-ba.
Így készítjük a cégemnél a Kalibrálási Bizonyítványokat, egyéb jegyzőkönyveket.
Fejléc/lábléc itt is van, amennyi formázási lehetőségre ezeknél a dokumentumoknál szükség van, az rendelkezésre áll...

...Előbb-utóbb fel kellene ide egy-két minta fájlpárt töltened, hogy pontosan láthassuk, mire is van szükséged, és amit próbáltál eddig, annak mi az eredménye...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
sityu
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2011. július 13., szerda 2:13

Re: Calc táblázat adatai Writerbe

Hozzászólás Szerző: sityu »

Kösz a javaslatot; de jelen esetben nem igazán ez lesz a megoldás.
Az alábbiak miatt:

Először is leírom, hogy a ms office programokkal hogyan (és miért úgy) dolgoztam:
Építészeti műleírásokról van szó.
Viszonylag régóta fejlesztgetett dokumentum sablonnal; amiben gyakorlatilag a word majd' összes funkcióját használom (na jó, ez túlzás...):
-stílusok;
-oldalszámozás - tartalomjegyzék;
-mezők (a terv-alapadatok megadásához);
-kereszthivatkozások a dokumentumon belül;
-csatolt fájlok:
--jellemzően excel-ből;
--egy fájlban jellemzően 4-5 különböző csatolás (tervlap-lista, beépítési adatok, helyiséglista, rétegrendek - az utóbbi kettő néha több oldalt is kitesz);

A sablon nem igazi sablon, hanem egy -az adott tervhez hasonló- korábbi terv műleírását szoktam fölhasználni:
-átírom a dokumentum adatait (mezők);
-majd megváltoztatom a csatolt fájlok elérési útvonalát (ugyanis sok esetben a műleírás készítésekor a becsatolt fájlok még nem teljesen véglegesek, 5-10 helyen apróbb-nagyobb módosítások majd' mindig szoktak történni; s ezt a csatolt fájlokkal nagyon egyszerűen meg lehet oldani: csak arra kell ügyelni, hogy a csatolt fájl frissítve legyen, s csak a becsatolt fájl elejét-végét kell megnézni, hogy jó helyre mutat-e)
-aztán átirogatom a műleírás érdemi szövegeit.

Egy ilyen doksi általában ~25-30 oldalas.

Persze, ezekhez nem elengedhetetlen a csatolt fájlok használata, de egyrészt lényegesen kényelmesebbé teszi a munkát, másrészt alapfilozófiáját tekintve a tervező szoftverem (archicad) is ugyanígy működik (ott is a csatolt fájlok frissítése az utolsó feladat a dokumentálás előtt).

Összerakok majd egy minta-fájlpárost az eredeti doc fájlt is, meg a jelenleg már majdnem jó odt-t is (mint korábban írtam, a fent leírt funkciókból már csak a csatolt fájlokkal van gondom: már megjelennek megfelelő módon; jelöli is, hogy nem sima szöveg, hanem valami mező-szerűség; egyedül frissíteni- ill. a csatolt fájl információit megnézni nem lehet).
LibreOffice 3.4.3 win7 64bit ultimate
Válasz küldése