Körlevél OOo3-ban

Szövegszerkesztő
timar
Önkéntesek
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2008. február 20., szerda 22:04
Tartózkodási hely: Budapest

Körlevél OOo3-ban

Hozzászólás Szerző: timar »

Ezt a kérdést kaptam levélben:
Kezdő felhasználó vagyok, eddig "Microsoft Word"-ben dolgoztam.
Körlevelet szeretnék írni úgy, hogy a körlevél adatbázisaként használt táblázat a levél végére kerülhessen utólag bemásolva.
Fájl-Új-Adatbázis-Táblák- Tündér segítségével sikerült táblázatot, majd körlevelet létrehoznom, de az így keletkezett táblázatot nem tudom a szöveges dokumentumomba bemásolni (csak egy-egy mező tartalmát tudom másolni akkor is, ha az egészet kijelölöm).
Próbálkoztam az Űrlap Tündérrel is, belemásoltam az előbb említett táblázatot, de ezt az űrlapot nem tudtam adatforrásként felhasználni a körlevelemhez és innen sem tudtam a szöveges dokumentumomba másolni a táblázatot. Korábban próbálkoztam a "Microsoft Word"-ben megszokott módon a Táblázat menüpontban létrehozozott táblázatot adatforrásként megjelölni a körlevél számára, de ez sem ment, ahogy ennek a táblázatnak a Fájl-Új-Adatbázis-Táblák- Tündér segítségével létrejött táblázatba való bemásolása sem, mert egy mezőbe másolta át a több mezőbe beírt szöveget. Fordítva sem tudtam az adatbázisként használható táblázat és az egyszerű táblázat között másolással kapcsolatot teremteni.
Ms Windows XP • 3.2.x • openSuse 11.x
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Körlevél OOo3-ban

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

A körlevélhez két dolog kell, egy adat forrás és a körlevél maga.
Az adatforrás bármi lehet de a szöveg(txt, csv) vagy táblázat(xls,ods) típusú dokumentumokat odb adatbázissá kell tenni (kapcsolódás létező adatbázishoz)és regisztrálni kell őket az Eszközök>Beállítások>Openoffice.org Base>Adatbázisok alatt.
Körlevél: Eszközök>Körlevéltündér.
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
Válasz küldése