Nagy méretű txt fájl megnyitása

Szövegszerkesztő
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Nagy méretű txt fájl megnyitása

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

OOo Beginertől kapott privát üzenetből:
Nem tudtam megnyitni egy 500 MB-os .txt filet (Windows XP word, excel). Áttértem a write-ra, de ezzel sem megy. Mekkor méretű file-okat lehet kezelni?
Nekem sikerült 2.5 MB-os szöveges fájlt megnyitni minden további nélkül.(nekem ekkora a legnagyobb)
Milyen Op.renszer és milyen OOo verzióval akadt probléma, esetleg kérdés lehet, hogy mekkora a gép memóriája.
Nekem a 2.3.1 és a 2.4RC2 alatt megyílt.
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
OOBeginer
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2008. március 2., vasárnap 12:07

Re: Nagy méretű txt fájl megnyitása

Hozzászólás Szerző: OOBeginer »

Windows XP Home fut a gépemen (Dell Latitude 500 MB RAM). Egy .txt file-ban kellene turkálnom, de meglehetősen nagy;
500 MB (7 millió szó). A word és az excel nem tudta kezelni.

Megpróbálkoztam az OO-val (2.3 FSF és erről a honlapról töltöttem le). Eljut a megnyitással valameddig, aztán leáll a futás, hibaüzenet nélkül. Tudja valaki, hogy van-e korlátja a file méretnek?

Ha a memória kicsi, egy héten belül kiderül, mert bővitem 2 GB-ra.

Köszönet minden ötletért.
OOBeginer
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nagy méretű txt fájl megnyitása

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

Találtam egy 198MB-os szöveges fájlt, 2.3.1-el 54 perc alatt nyílt meg, 6910 oldal. (XP-n, 2GB a memóriám).
Ezek szerint csak türelem kérdése az egész?
Az 500 MB-os fájl nem tudom milyen gyorsan nyílna meg.

Közben keresés során azt találtam, hogy kb. 100MB és 400 oldal (képekkel), az a méret amit az OOo normális működés mellett kezelni tud.

Az a kérdés, hogy mit akarsz a fájlban lévő adatokkal csinálni, nem lehet-e kisebb darabokra szétszedni a fáljt?
Egyáltalán milyen adatok vannak benne?
Nem lehetne máshogy kezelni?
Adatbázisból mentés, vagy hogyan keletkezett ez a fájl (már ha nyilvános lehet ez a dolog)?
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
tallsoft
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2008. március 2., vasárnap 19:28
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nagy méretű txt fájl megnyitása

Hozzászólás Szerző: tallsoft »

Ha a megnyitandó és szerkesztendő 400 MB-os .txt fájl valóban egy szövegfájl, akkor nem feltétlenül a Writer vagy a Calc lesz a nyerő megoldás. Feltételezem, hogy nagy mennyiségű adatot tartalmazó formázatlan szövegfájlról van szó. Ebbe bizony az általános irodai felhasználásra való szövegszerkesztőknek beletörhet a bicskája. Ide text editor kell, ami nem formázza, hanem tartalmilag szerkeszti a szöveget.

Egy ilyen az én jelenlegi kedvencem (az OOo mellett!) a TextPad nevű shareware programocska, amit a nehezen megjegyezhető
http://textpad.com oldalról tölthetsz le angol, német és pár egyéb nyelven, ezernyi ingyenes kiegészítőjével egyetemben. Ha beválik, és nem sajnálod rá a pénzt (33 dollár, vagy 6650 Ft http://www.macasoft.hu/arlista_textpad.php), akkor érdemes regisztrálni. Mellesleg nem jár le, nem butul le, csak rendszeresen kéri, hogy regisztráld, amíg ezt meg nem teszed.

Ha a böhömér fájlban nem csak nézelődni akarsz, de szerkeszteni is akarod, akkor a TextPad klipjei, makrói és egyéb lehetőségei nagy segítségedre lesznek. Egy próbát mindenképpen megér. Ha rászánod magad, írd meg, hasznosnak találtad-e, és mi lett a végső választásod a probléma megoldására.

Mellesleg a memória megnégyszerezése mindenképp hasznos lesz, bármit is választasz. 2 GB-nál többet azonban úgysem kezel normálisan az XP, ezért felesleges efőlé menned a RAM bővítésével.
:lol:
Ms Windows XP • 3.2.x • openSuse 11.x
Avatar
Kami
Önkéntesek
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2008. február 20., szerda 23:12
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Nagy méretű txt fájl megnyitása

Hozzászólás Szerző: Kami »

tallsoft írta:Egy ilyen az én jelenlegi kedvencem (az OOo mellett!) a TextPad nevű shareware programocska, amit a nehezen megjegyezhető
http://textpad.com oldalról tölthetsz le angol, német és pár egyéb nyelven, ezernyi ingyenes kiegészítőjével egyetemben. Ha beválik, és nem sajnálod rá a pénzt (33 dollár, vagy 6650 Ft http://www.macasoft.hu/arlista_textpad.php), akkor érdemes regisztrálni. Mellesleg nem jár le, nem butul le, csak rendszeresen kéri, hogy regisztráld, amíg ezt meg nem teszed.
Én a ConTEXT ingyenes programot ajánlanám, bár nem tudom ekkora fájllal még nem dolgoztattam.
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nagy méretű txt fájl megnyitása

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

Én a ConTEXT ingyenes programot ajánlanám
Most már én is, nekem is fenn van de nem jutott az eszembe ;) , a fenti 198MB-os fájlt megnyitotta 3 mp alatt.
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
OOBeginer
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2008. március 2., vasárnap 12:07

Re: Nagy méretű txt fájl megnyitása

Hozzászólás Szerző: OOBeginer »

Köszömöm az ötleteket.
A jövő héten bővül a gép agya 2G-ra, utána kipróbálom a javasolt programokat.
Egyébként nagy mennyiségű szóval (szóhalmazzal) küzdök, amelyet rendezni, szelektálni és formázni szeretnék.

E mellett statisztikusan is feldolgoznám az előfordulásokat. Kisebb file-okon az excell működött, de itt vagy 7 milió szóval van dolgom. Meglátom 1 7 múlva, és jelzem az eredményt.

Egyelőre köszönöm :lol: .
OOBeginer
tallsoft
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2008. március 2., vasárnap 19:28
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nagy méretű txt fájl megnyitása

Hozzászólás Szerző: tallsoft »

Megnéztem egy 600 MB-os fájlomon (port-numbers_IANA.txt) mind a ConTEXT, mind a TextPad programokat. Mind a kettő pillanatszerűen nyitotta meg, pedig a masinám nem egy erőgép, hanem egy csupán a memóriát bővítettem 1 GB-ra.

A kollégák által javasolt ConTEXT ingyenes, ráadásul magyarul is tud valamennyire (a súgóját még nem fordították le), de szerintem a TextPad, esetleg az UltraEdit programot is érdemes kipróbálnod. Ez utóbbi kettőnél a regisztrációval nem csak a számla jár együtt (akár forintban is fizethetsz a magyar képviseletnél), de Kertész Vilitől szakmai segítséget is kapnak a nála regisztrálók a program mellé.

De majd meglátjuk, mondta a vak ember...
:D
Ms Windows XP • 3.2.x • openSuse 11.x
Avatar
g_123_wert
Önkéntesek
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2008. február 29., péntek 21:58

Re: Nagy méretű txt fájl megnyitása

Hozzászólás Szerző: g_123_wert »

Nagyméretű txt fájlok kezeléséhez javaslom a SciTE -ot /http://www.scintilla.org/SciTE.html/ , ha pedig csak meghatározott sorokat kell listázni ( tipikusan log fájlokból) akkor AWK vagy GAWK. Nem ide vág de a SciTE tud megfelelő külső programmal, Pascalt, C -t, C++ stb. fordítani azonkívűl, hogy tizensok nyelvet syntax highlight -ol.
OOBeginer
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2008. március 2., vasárnap 12:07

Re: Nagy méretű txt fájl megnyitása

Hozzászólás Szerző: OOBeginer »

Uraim!
Mindenkinek köszönöm az együttműködést, a probléma MEGOLDÓDOTT.
Külön köszönet tallsoft-nak , ugyanis a nyerő az UltraEdit a Macasofttól. (Egyébként a ConText sem vált be, lefagyott a gépem).

Kertész Vilmos 2 percen belül válaszolt /bár éppen a nagy USA-t járja/!!!!

Megnyitás után mostmár tudom darabolni a file-t, és más programok is bevethetők.

Mégegyszer köszönet mindenkinek.

:D :D :D
OOBeginer
Válasz küldése