Fájltpus hozzárendelés telepítés után

Telepítési/installálási problémák megbeszélése
Avatar
charlie
Önkéntesek
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2008. március 5., szerda 14:04
Kapcsolat:

Fájltpus hozzárendelés telepítés után

Hozzászólás Szerző: charlie »

Van valami módszer, amivel a gépen az openofficehoz lehet rendelni a fájltipusokat (ha telepítéskor nem lett ez megtéve?)

úgy, hogy az minden userre hatással legyen.
SenorGrande
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2009. január 1., csütörtök 14:47
Tartózkodási hely: Magyarország, Pest Megye, Albertirsa

Re: Fájltpus hozzárendelés telepítés után

Hozzászólás Szerző: SenorGrande »

Hello.

Látom elég régi bejegyzés, de érdeklődnék, találtál e valamilyen megoldást erre, mert engem is érdekel.
Portable 3.0-t használok XP alatt, és kellemetlen lenne, ha egyesével kellene hozzárendelni a fájltípusokat. . .
Előre is köszönöm.
Ms Windows XP • 3.0.X • Ubuntu 8.x
Avatar
Mészáros Tamás
Önkéntesek
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2008. március 1., szombat 20:16
Tartózkodási hely: Doba, Veszprém megye, Magyarország.

Re: Fájltpus hozzárendelés telepítés után

Hozzászólás Szerző: Mészáros Tamás »

SenorGrande írta:Hello.

Látom elég régi bejegyzés, de érdeklődnék, találtál e valamilyen megoldást erre, mert engem is érdekel.
Portable 3.0-t használok XP alatt, és kellemetlen lenne, ha egyesével kellene hozzárendelni a fájltípusokat. . .
Előre is köszönöm.
Fel kell telepíteni rendesen. ;)
Mészáros Tamás
MS Windows 7 SP1 Home Premium HU • OpenOffice.org 4.1.5 • PhotoFiltre Studio 10.12.1
nemtomki
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2009. január 14., szerda 17:17

Re: Fájltpus hozzárendelés telepítés után

Hozzászólás Szerző: nemtomki »

Rendesen telepítve sem csinálja meg a windowsos magyar OOO 3.0 a fájl-hozzárendeléseket. Az angol rákérdez, hogy akarom-e, a magyarnál nem létezik a telepítésnek ez a lépcsője.

Tehát akkor hogyan lehet?
Avatar
Mészáros Tamás
Önkéntesek
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2008. március 1., szombat 20:16
Tartózkodási hely: Doba, Veszprém megye, Magyarország.

Re: Fájltpus hozzárendelés telepítés után

Hozzászólás Szerző: Mészáros Tamás »

nemtomki írta:Rendesen telepítve sem csinálja meg a windowsos magyar OOO 3.0 a fájl-hozzárendeléseket. Az angol rákérdez, hogy akarom-e, a magyarnál nem létezik a telepítésnek ez a lépcsője.

Tehát akkor hogyan lehet?
Nálam a jogtiszta Vista Home Basic alatt jól megy. De ha nem jön össze Ubuntu alatt nem kell társítani. Látatlanba nem tudok többet mondani. Ott kellene lenni megnézni a géped. Az angol OOo 3.0-ra felrakod akkor a magyar OOo 3.0-t ez az egy ötletem van még. :roll:
Csatolmányok
Társítás
Társítás
Mészáros Tamás
MS Windows 7 SP1 Home Premium HU • OpenOffice.org 4.1.5 • PhotoFiltre Studio 10.12.1
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fájltpus hozzárendelés telepítés után

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

A 3.0.0-ból se a magyar se az angol nem kérdez rá, el lett belőle távolítva, sajnos,aki kéri vissza szavazzon a 96594-re.
Amíg nem teszik vissza, ddig marad a kézi hozzárendelés, egyenként
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
Avatar
Kami
Önkéntesek
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2008. február 20., szerda 23:12
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Fájltpus hozzárendelés telepítés után

Hozzászólás Szerző: Kami »

Esetleg fel kellene kutatni, hogy hol lett eltávolítva, melyik CWS-ben. És akkor vissza lehetne patchelni az új kiadáshoz.
timar
Önkéntesek
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2008. február 20., szerda 22:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fájltpus hozzárendelés telepítés után

Hozzászólás Szerző: timar »

Kami írta:Esetleg fel kellene kutatni, hogy hol lett eltávolítva, melyik CWS-ben. És akkor vissza lehetne patchelni az új kiadáshoz.
Dialog removed in various ControlE.idt files in instsetoo_native ... in cws sysui26
De azért lassan a testtel...
Ms Windows XP • 3.2.x • openSuse 11.x
timar
Önkéntesek
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2008. február 20., szerda 22:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fájltpus hozzárendelés telepítés után

Hozzászólás Szerző: timar »

nemtomki írta: Tehát akkor hogyan lehet?
Parancssorból kell telepíteni. Lásd OOo Wiki és msiexec leírása magyarul. A szükséges property a specifikáció szerint: REGISTER_ALL_MSO_TYPES=1
Alternatív – egyszerűbbnek tűnő – megoldás, hogy lehet a telepítőt /msoreg=1 kapcsolóval indítani, persze gondolom nem az előtelepítőt (az egy nagy fájlt), hanem az abból kicsomagolt setup.exe-t. Nem bunkóságból nem írom le részletesebben, hanem mert én sem csináltam még, és nincs is kedvem szétrontani a rendszeremet. Aki kipróbálja, számoljon be, hogy ment-e, illetve konkrétan milyen parancsot adott ki.
Ms Windows XP • 3.2.x • openSuse 11.x
Avatar
charlie
Önkéntesek
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2008. március 5., szerda 14:04
Kapcsolat:

Re: Fájltpus hozzárendelés telepítés után

Hozzászólás Szerző: charlie »

timar írta:
nemtomki írta: Tehát akkor hogyan lehet?
Parancssorból kell telepíteni. Lásd OOo Wiki és msiexec leírása magyarul. A szükséges property a specifikáció szerint: REGISTER_ALL_MSO_TYPES=1
Alternatív – egyszerűbbnek tűnő – megoldás, hogy lehet a telepítőt /msoreg=1 kapcsolóval indítani, persze gondolom nem az előtelepítőt (az egy nagy fájlt), hanem az abból kicsomagolt setup.exe-t. Nem bunkóságból nem írom le részletesebben, hanem mert én sem csináltam még, és nincs is kedvem szétrontani a rendszeremet. Aki kipróbálja, számoljon be, hogy ment-e, illetve konkrétan milyen parancsot adott ki.
és ez aztán baromira segíti a kezdő júzerek körében az elterjedését.

egyik ismerős mondta, hogy felrakta ezt (előtte 2.3 volt neki, amit még én raktam), de aztán valamiért nem nyíltak meg neki a fájlok, szólt valakinek, aki meg ugye rakta fel az ms officet.

ez egy k. nagy bug, amit mielőbb meg kéne csinálni. így nem lehet 1.0-s userek körében terjeszteni az ooo-t.

Amúgy így kell elindítani, hogyrendesen társuljon (kicsomagolás után):

Kód: Egész kijelölése

start /wait msiexec /qr /norestart /i openofficeorg30.msi SELECT_WORD=1 SELECT_EXCEL=1 SELECT_POWERPOINT=1 ADDLOCAL=ALL
ez mindent felrak
timar
Önkéntesek
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2008. február 20., szerda 22:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fájltpus hozzárendelés telepítés után

Hozzászólás Szerző: timar »

charlie írta:
és ez aztán baromira segíti a kezdő júzerek körében az elterjedését.

ez egy k. nagy bug, amit mielőbb meg kéne csinálni. így nem lehet 1.0-s userek körében terjeszteni az ooo-t.
A lehetőség kivételénél is az 1.0-s userekre hivatkoztak. Mert a sok 1.0-s beikszelte, aztán csodálkozott, hogy nem a Word nyitja meg többé a doc-ot. Ilyen ez, sehogy se jó. 1.0-s usernek lenni nem jó. Most úgy van, hogy ha nincs társítva semmihez a doc, xls stb., akkor az OOo társítja magához, ha meg van (pl. fent van az MS Office vagy MS Office Viewer, akkor meg nem társítja. A parancssori kapcsolókkal ezt lehet befolyásolni. Amit beküldtél az kipróbált? A specifikációban nem pont ezt írják, és a wikiben is utalnak rá, hogy a 2.x-es sorozatnál volt ez, és esetleg megváltozott.
Ms Windows XP • 3.2.x • openSuse 11.x
Avatar
Kami
Önkéntesek
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2008. február 20., szerda 23:12
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Fájltpus hozzárendelés telepítés után

Hozzászólás Szerző: Kami »

timar írta:
Kami írta:Esetleg fel kellene kutatni, hogy hol lett eltávolítva, melyik CWS-ben. És akkor vissza lehetne patchelni az új kiadáshoz.
Dialog removed in various ControlE.idt files in instsetoo_native ... in cws sysui26
De azért lassan a testtel...
szerintem inkább setup native, asszam váltok az ügyben pár szót Ingoval.
Válasz küldése