[Megoldva] A LibreOffice 3.5.5. telepíthetetlen Windows XP

Telepítési/installálási problémák megbeszélése
x00
Önkéntesek
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2011. június 19., vasárnap 12:26

[Megoldva] A LibreOffice 3.5.5. telepíthetetlen Windows XP

Hozzászólás Szerző: x00 »

Jelenleg LibreOffice 3.5.4.2. van fent, 32 bites IBM PC kompatíbilis számítógép, magyar nyelvű Windows XP Home SP3, minden frissítés telepítve, a választhatóak is, vagy 200 darab, újra is lett indatva többször.
Amikor kiválasztom hogy Szokásos vagy Egyéni telepítés, a Tovább gombra kattintva: A Windows Installer hibát észlelt ezért leáll. Utána külön kell becsuknom a telepítőt mert a homokóra nem tűnik el magától, ekkor a Befejezés most gombot választom. Nagyjából 2 hónapja lett újratelepítve a Windows, a szolgáltatásoknál semmi sincs átállítva, a Registryben sincs olyan változás ami ezt befolyásolná: az autorun le lett tiltva, egy MS Answers moderátor írta az 1-2 soros .reg file-t, illetve a Microsoft Tudástár alapján beállítottam hogy ne 10, hanem 256 olyan TCP kapcsolat lehessen egyszerre, mely már kezdeményezve van de még nem válaszolt a távoli számítógép. Valamint hogy 128 helyett 255 ugrás lehessen az általam küldött csomagoknál mielőtt törlődik (ha nem ért célba, 128 router érintése után törlődne). A Microsoftnak küldött hibajelentés technikai részleteinél 5-ös hibakód van. Vagy 10-szer próbáltam már. 2 tükörről is letöltöttem a telepítőt, FC/B -vel hasonlítva bitre pontosan ugyanaz. Azt írták hogy virtualboxban 32 bites XP Professional SP3 alatt sikerült telepíteni.

Kipróbáláshoz hogy másnál megy-e a link (ezt érdemes haszinálni mert az alapértelmezett román tükörről 2 óra letölteni, innen meg 2 perc (10 Mbit/s) és a kiterjesztés se .man):
http://mirror.lnx.sk/tdf/libreoffice/st ... _multi.msi

Egyébként már jelentettem a hibát, de még nincs eredmény:
http://answers.microsoft.com/hu-hu/wind ... 5e07477ad4
http://bug.openscope.org/browse/OOO-599
http://libreoffice.hu/2012/07/11/libreoffice-3-5-5/

Egyébként megkérdezném hogy ide jelezzem vagy a Microsoftnak (mert Explorert használok): itt a szövegszerkesztő amivel a hozzászólást írom hibás, ha nem fér ki 1 oldalra a szerkesztőmezőben, mindig visszaugrik az elejére magától. Nem látom írás közben amit gépelek.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára x00 2012. július 15., vasárnap 15:11-kor.
64 bites magyar LibreOffice 7.4.5 magyar Windows 10 Home-on, mind teljesen befrissítve, Ryzen 3 3100, 16 GB multi-bit ECC.
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: A LibreOffice 3.5.5. telepíthetetlen Windows XP Home SP3

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

A második kérdésedre gyorsabban tudok válaszolni: használj Firefoxot (is). Nálam azzal nincs gond. Internet Explorert jó tíz éve nem nagyon használok. (Sőt inkább úgy mondhatnám: egyáltalán nem használok.)
Csak a kedvedért most elővettem: a 7.0.5730.13 verzió van még mindig fenn nálam az aláírásomban is látható verziójú operációs rendszeren, de azzal nekem működik normálisan a fórum szerkesztő ablaka. Ha tele lesz, akkor automatikusan gördül, és az utolsó sorban látom, amit írok.


Az új LO3.5.5 verziót még csak most fogom telepíteni, de én a
http://hu.libreoffice.org/letoeltes/
oldalról szoktam letölteni, és most is onnan fogom.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
x00
Önkéntesek
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2011. június 19., vasárnap 12:26

Re: A LibreOffice 3.5.5. telepíthetetlen Windows XP Home SP3

Hozzászólás Szerző: x00 »

JRE + LibreOffice 3.5.4.2. + LibreOffice Help uninstall: ugyanúgy nem megy.
64 bites magyar LibreOffice 7.4.5 magyar Windows 10 Home-on, mind teljesen befrissítve, Ryzen 3 3100, 16 GB multi-bit ECC.
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: A LibreOffice 3.5.5. telepíthetetlen Windows XP Home SP3

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Felraktam az általam jelzett linkről letöltött programot: uninstall nélkül, egyszerűen csak rátelepítve a meglévő 3.5.4 verzióra, gond nélkül működött a telepítő is, és elindult a telepített program is.
 Szerkesztett: De ezidáig csak XP Professional verzióra volt lehetőségem és időm telepíteni.
Van a cégnél XP Home operációs rendszerű gép, de arra még nem próbáltam meg telepíteni.
Megjegyzem, más programokkal (ipari jellegű műszer-konfiguráló programok) nekünk is volt már problémánk az XP-Home-ra történő telepítésnél, nem is egyszer Az OpenOffice és a LibreOffice ezidáig arra is felment. 
Egyéni telepítést szoktam választani, de mióta a telepítő, minden nekem szükséges beállítást (kiválasztott nyelvek, stb) meg tud állapítani az előzőleg fent lévő verzióból, már csak OK-kell nyomnom kell és már települ is a megszokott beállításokkal.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
laszlogonda
Önkéntesek
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2009. szeptember 15., kedd 18:09
Kapcsolat:

Re: A LibreOffice 3.5.5. telepíthetetlen Windows XP Home SP3

Hozzászólás Szerző: laszlogonda »

Nekem XP SP3 Prof van.
http://hu.libreoffice.org/letoeltes/
Innen letöltöttem a 3.5.5 -öt.
Hozzá kell tenni eddig a 3.5.4 ment, annak a telepítése gond nélkül megtörtént.
A 3.5.5 telepítésekor a telepítés végig ment, majd kiírta, hogy hiba az ideiglenes mappa/file létrehozásakor.
Azt írta, visszaállítás, majd a gép újraindítását kérte.
Az XP-t újraindítva bármit indítanék: "nincs elég rendszererőforrás, zárjon be minden alkalmazást",
holott semmi nem megy.
Nem indul a TotalCommander, MsOffice, KMPlayer,...
Sőt azóta az XP is van, hogy csak második indításra megy.
Szóval ez nagy baklövés volt... :-(
SuSe11.4 + OO, XP SP3 + OO
x00
Önkéntesek
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2011. június 19., vasárnap 12:26

Re: A LibreOffice 3.5.5. telepíthetetlen Windows XP Home SP3

Hozzászólás Szerző: x00 »

Ott megy valami csak nem tudsz róla. Van microsoft.hu -n MS Answers (fórum: közösségi támogatás néven), Fix It -ek is vannak, addig is írd be ezt parancssorba: sfc /scannow
Meg a Programok telepítése és törlése részt ajánlanám.

Újratelepítettem a Windows Installert, így most még a .pdf file-okat is meg tudom nézni mert még a Adobe Reader is települ, képzeljétek. Más kérdés hogy a 3.6.0.1.-et raktam fel ami nyüzsög a hibától...

Bocs hogy feltartottalak titeket, és köszönöm a kipróbálást.
64 bites magyar LibreOffice 7.4.5 magyar Windows 10 Home-on, mind teljesen befrissítve, Ryzen 3 3100, 16 GB multi-bit ECC.
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: [Megoldva] A LibreOffice 3.5.5. telepíthetetlen Windows

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

A
http://libreoffice.hu/2012/07/11/libreo ... /#comments
oldalon írtál a makrók problematikus átviteléről az új telepítés után.
megteheted, hogy az összes makróidat (illetve csak azokat amiket a "Standard" könyvtárban tárolsz) egyetlen gomb nyomással visszaállítsd egy kifejezetten makró archiválásra készült dokumentum segítségével.

Itt megtalálod és le is töltheted a Maco_Backup.odt nevű fájlt. A használata benne és a linkelt oldalon is le van írva.
http://user.services.openoffice.org/hu/ ... 076&p=5046


Aztán azt is írtad:
Érdekes hogy bár volt 3.5. uninstall, mégis megmaradtak a beállítások,
Az Uninstall önmagában nem távolít el minden fájlt. A "Documents and Setting" és a "Program Files" LO-hoz tartozó almappáiban is marad mindig néhány fájl, amit neked kell kézzel eltávolítani, ha igazán "tiszta" telepítést szeretnél megvalósítani.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése