Megjelent az OOo 3.2.1 változata

Általában minden ami máshova nem fér
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Megjelent az OOo 3.2.1 változata

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

Megjelent az OOo 3.2.1 változata, a FSF Windows verzió letölthető a honlapról.
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
Csurika
Önkéntesek
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2010. február 15., hétfő 15:48
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Megjelent az OOo 3.2.1 változata

Hozzászólás Szerző: Csurika »

Tudom a 3.2-t frissiteni, vagy töröljem és telepítsem a 3.2.1-et? Melyik megoldás a jó? Egyébként kisebb lassulásoktól eltekintve
nincs sok gondom a 3.2-vel.
LibreOffice 3.5.6 a Windows XP Professional SP3-n
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Megjelent az OOo 3.2.1 változata

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

Az OOo-ban nincs update lehetőség egyenlőre.
Marad az leszedés és újra telepítés.
Érdemes frissíteni, a hibajavításokon kívül újdonságokat is tartalmaz.
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
Csurika
Önkéntesek
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2010. február 15., hétfő 15:48
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Megjelent az OOo 3.2.1 változata

Hozzászólás Szerző: Csurika »

Most örülök, hogy nem töröltem a 3.2-t, mielőtt letöltöttem volna a 3.2.1-t. A http://www.fsf.hu-ról sem a Google Chrome, sem a Mozilla Firefox nem találja a fájlt, az
Origó Szoftverbázisról pedig HÉT óra lenne a letöltés ideje (Chrome), illetve leáll 3%-nál (Firefox). Az Ooo 3.2-t hónapokkal ezelőtt fél óráig töltöttem le
mobil internettel. Vagyis akinek nincs kábeles internetje, az ne is próbálkozzon vele? Vagy ez valamilyen szerverhiba? :(
LibreOffice 3.5.6 a Windows XP Professional SP3-n
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Megjelent az OOo 3.2.1 változata

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

Az általam megadott linkről igaz akadozva (szélessáv alatt), de lejött egészben, FF alól.
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
Csurika
Önkéntesek
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2010. február 15., hétfő 15:48
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Megjelent az OOo 3.2.1 változata

Hozzászólás Szerző: Csurika »

A linkre kattintva a letöltés helyett a Mozilla Firefox 3.6.3 hibaüzenete: A kapcsolat alaphelyzetbe állt. Megpróbáltam Google Chrome-mal, a helyzet ugyanez. (Error empty response). Nem megy. Kikapcsoltam a NoScriptet, az sem használt. Le kell mondani róla.
LibreOffice 3.5.6 a Windows XP Professional SP3-n
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Megjelent az OOo 3.2.1 változata

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv

"A hiba (jelen esetben nagyon valószínű, hogy) az Ön készülékében van." :(
Megpróbáltam, igaz széles sávú kapcsolattal: gond nélkül és gyorsan letöltődött. (WinXP_profSP3, FF3.6.3, Uegyik_Plegnagyobb_Cabelnet szolgáltatóval //de a cégemnél a másik legnagyobbnál sincs soha ilyen gond).)

Talán (ez a magánvéleményem) néhány hónappal, évvel elhamarkodtad a döntést miszerint mobilinternet-kapcsolatot választottál a egyetlen internet elérési lehetőségednek.
A mobilkapcsolat ma még:
- nem megbízhatóbb
- nem gyorsabb
- nem olcsóbb (kivéve talán, ha nagyon ritkán használt, 'feltöltő-kártyás' megoldásról van szó)
mint a vezetékes (akár ADSL, akár Kábelnet), egyetlen előnye, hogy MOBIL. (Kivéve azt az esetet, amikor - ez egyre ritkább - NINCS MÁS elérhető lehetőség.)
Második (tartalék, kényelmi) esetleg szűkített funkcionalitású ("csak az e-mail-eket kell megnéznem vele") megoldásnak alkalmas ma még. (Jelzem még egyszer: ez szigorúan a saját, magánvéleményem!)
Azért próbálj meg tájékozódni: milyen egyéb lehetőség van az adott helyen az internet elérésére.

Persze a kábel is meghibásodhat a vonalba épített készülékek is elromolhatnak, kimaradhat a szolgáltatás néha (ez meg is történik mindkét nagynál, bár szerencsére nagyon ritkán, és rövid időre).

... akkor az OxygenOffice számodra tényleg elérhetetlen a vele szállított kiegészítők, sablonok igen nagy mérete miatt...

..Persze az se elképzelhetetlen számomra (de nem tudok ilyenről) hogy a webhely letiltja az alacsony sebességű letöltési kérelmeket az új verzió megjelenésének első, nagyobb forgalmú időszakában.

Aztán lehet, hogy nem a szolgáltatóval van a gond, hanem a gépedbe költözött valami hardveres, vagy szoftveres gonosz szellem...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Csurika
Önkéntesek
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2010. február 15., hétfő 15:48
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Megjelent az OOo 3.2.1 változata

Hozzászólás Szerző: Csurika »

Nem egészen értem, mert a 3.2-t minden további nélkül le tudtam tölteni, igaz, majdnem fél óráig tartott, de sikerült és működik. Sajnos Budapest régi kertvárosai nem érdeklik a szolgáltatókat (nem luxus lakópark) , a T-Com kábelei kb. 30-40 évesek és csigalassú velük a net (ilyen van a könyvtárban), kábeltévé, UPS, Digi sincs. Marad nekünk itt az USB modemes vagy a mobiltelefonos mobil internet. Az nagyon könnyen lehet, hogy a lassú kapcsolat jelenti a gondot. Egyelőre maradok az Ooo 3.2-nél, lehet, hogy később működni fog. :(
LibreOffice 3.5.6 a Windows XP Professional SP3-n
Csurika
Önkéntesek
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2010. február 15., hétfő 15:48
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Megjelent az OOo 3.2.1 változata

Hozzászólás Szerző: Csurika »

A számítógépem csak egy éves és nincs vele különösebb gond, Eset Smart Security 4.2 a védelem. Talán a tűzfala okoskodik, megpróbálom kikapcsolni és a Windows tűzfal használatával letölteni. Ezt tudom még elképzelni.
LibreOffice 3.5.6 a Windows XP Professional SP3-n
Csurika
Önkéntesek
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2010. február 15., hétfő 15:48
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Megjelent az OOo 3.2.1 változata

Hozzászólás Szerző: Csurika »

Leltöltöttem az Origo szoftverbázisról, azonban a FÁJL sérült.
LibreOffice 3.5.6 a Windows XP Professional SP3-n
Csurika
Önkéntesek
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2010. február 15., hétfő 15:48
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Megjelent az OOo 3.2.1 változata

Hozzászólás Szerző: Csurika »

Köszönöm a segítséget, a lassú kapcsolat okozta a letöltési hibákat, végül mégis sikerült az Origo Szoftverbázisról (FSF-ről nem ment). Az Internet Explorer8 böngészőt használtam, kicsit lassan ugyan, különösen a 99%-nál, de letöltötte. Amikor az OOo 3.2.1-et futtattni akartam, megint jelentkezett a Windows Installer: Ismeretlen gyártó, piros pajzs. De az IE8 adathalász-szűrője megbízhatónak jelezte. Végül elindult a telepítés, azóta is működik. Nem értem, miért "Ismeretlen" az FSF, miért a piros pajzs és miért okoskodik a Windows Installer? Vajon miért nem tölthető le az FSF-ről? A lényeg az, hogy most már működik. ;)
LibreOffice 3.5.6 a Windows XP Professional SP3-n
Válasz küldése